Slunce mrtvých

Slunce mrtvých

Slunce mrtvých stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Slunce mrtvých z Ivan Segejevič Šmeljov

 • Název knihy: Slunce mrtvých
 • Autor knihy: Ivan Segejevič Šmeljov
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 304
 • Žánrové knihy: Literární biografie
 • ISBN: 978-80-7260-354-1
 • EAN: 9788072603541
 • Dostupné soubory: slunce-mrtvych-331650.pdf, slunce-mrtvych-331650.epub, slunce-mrtvych-331650.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Slunce mrtvých v dolní části stránky

Shrnutí knihy Slunce mrtvých z Ivan Segejevič Šmeljov

V roce 1920 probíhala za občanské války v Rusku všeobecná evakuace bílého Krymu. Šmeljov se k ní však nepřipojil a zažil krvavou hrůzovládu maďarského bolševika Bély Kuna, který stál na Krymu v čele regionálního revolučního výboru a ze své pozice přikázal zabít tisíce příslušníků etnických menšin a deset tisíc zajatých bělogvardějců. Během těchto masakrů byl zastřelen i jediný Šmeljovův syn Sergej, pětadvacetiletý důstojník protibolševické Dobrovolnické armády. Zlomený a vyčerpaný Šmeljov roku 1922 opustil Rusko a odjel do Paříže, kde vzniklo jeho nejlepší dílo, autobiografická novela Slunce mrtvých. Próza Slunce mrtvých je nářkem nad zánikem Ruska, Šmeljov v ní vypráví o zpustošeném Krymu, o mašinerii zabíjení za občanské války, o každodenním nerovném boji s hladem těch, kteří přežili řádění bolševiků, o postupném umírání přátel. Slunce mrtvých je rovněž nelítostnou obžalobou viníků této katastrofy. Viníci však nejsou jen krutí bolševici, zobrazovaní jako prostí lidé, kteří mají hlavy popletené několika bolševickými frázemi. Viníkem je ve Šmeljovových očích i Evropa, která to celé dopustila, vydala Rusko napospas zkáze a sama si dál žije svým poklidným životem v blahobytu, zatímco mrtvé slunce spaluje poslední zbytky života a starého Ruska v kdysi rozjásané krymské krajině.
Slunce mrtvých záhy po svém vydání v roce 1923 vzbudilo velký ohlas a bylo přeloženo do osmi jazyků; česky vyšlo v roce 1926. V edici Pozdní sběr nyní vychází v novém českém překladu Jakuba Šedivého.

Stáhnout Slunce mrtvých knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Slunce mrtvých je 304 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Slunce mrtvých kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Slunce mrtvých z Ivan Segejevič Šmeljov – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Slunce mrtvých z Ivan Segejevič Šmeljov.

Populární vyhledávání: Slunce mrtvých pdf, stáhnout Slunce mrtvých pdf, stáhnout Slunce mrtvých knihu pdf, Slunce mrtvých kniha ve formátu pdf, zdarma Slunce mrtvých kniha ke stažení, zdarma Slunce mrtvých ebook ve formátu pdf, Slunce mrtvých knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Slunce mrtvých pdf? Jak mohu stáhnout Slunce mrtvých kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Slunce mrtvých zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Slunce mrtvých? stáhnout Slunce mrtvých epub, stáhnout Slunce mrtvých ebook epub, Slunce mrtvých e-kniha ve formátu epub, zdarma Slunce mrtvých ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Slunce mrtvých epub? Jak stáhnout knihu Slunce mrtvých ve formátu epub? Slunce mrtvých mobi, stáhnout Slunce mrtvých mobi, stáhnout Slunce mrtvých e-kniha mobi, Slunce mrtvých kniha ve formátu mobi, zdarma Slunce mrtvých ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Slunce mrtvých mobi? Jak mohu stáhnout knihu Slunce mrtvých v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Slunce mrtvých z Ivan Segejevič Šmeljov zdarma? Jak stáhnout Slunce mrtvých z Ivan Segejevič Šmeljov e-knihu zdarma?

Leave a Reply