Snadná cesta

Snadná cesta

Snadná cesta stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Snadná cesta z Losang Čökji Gjelcen

 • Název knihy: Snadná cesta
 • Autor knihy: Losang Čökji Gjelcen
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 158
 • Žánrové knihy: Buddhismus, taoismus, hinduismus
 • ISBN: 9782889250615
 • EAN: 9782889250615
 • Dostupné soubory: snadna-cesta-312600.pdf, snadna-cesta-312600.epub, snadna-cesta-312600.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Snadná cesta v dolní části stránky

Shrnutí knihy Snadná cesta z Losang Čökji Gjelcen

Kniha „Snadná cesta“ představuje českým čtenářům podivuhodnou a proslulou tradici učení, v tibetštině nazývanou Lamrim (v sanskrtu Bodhipathakrama, česky Stupně cesty), která jasným a systematickým způsobem shrnuje esenci veškerých Buddhových Učení do snadno pochopitelné a aplikovatelné cesty postupného rozvoje mysli, od prvních krůčků úplného začátečníka až po nejvyšší stav dokonale dovršeného Buddhy.

Někteří lidé se někdy mylně domnívají, že Lamrim je jakýsi druh tradičního učení, který je spojen výhradně s jednou z tradic tibetského buddhismu. Ale to je naprostý omyl. Lamrim není učení jediné tibetské tradice. Lamrim je učení všech velkých indických i tibetských Mistrů všech tradic. Někteří ho nazývají „Lamrim“, jiní mu dávají jiná jména; jeho podstatným smyslem je tzv. cesta Tří bytostí, a ta je sama jádrem a srdcem veškerých učení, která kdy předávali velcí indičtí Mistři minulosti, a totéž platí pro všechny opravdové velké Mistry všech tibetských tradic. Jejich učení vždy bylo ve své podstatě učení výcviku v cestě Tří bytostí. Budeme-li studovat učení Milarepy nebo velikého Sakja Pandity, a zejména Mistrů Atíši, Dže Congkhapy a Gampopy a nakonec vlastně všech velikých Mistrů všech tradic, zjistíme, že všichni v podstatě učili právě Lamrim. Vše, čeho je možno dosáhnout cestou Tanter i cestou Súter, je dosažitelné jen a pouze na této základně Stupňů cesty – Lamrimu.

Pančen Losang Čökji Gjelcen (1570 – 1662) byl jednou z nejvýznamnějších a nejvlivnějších postav v historii tibetského buddhismu. Byl rozpoznán jako znovuvtělení velikého a věhlasného Mahásiddhy – Gjelwy Wensapy. Po celý život neúnavně učil Dharmu Súter i Tanter nesčetné následovníky; k nejznámějším patří např. čtvrtý i pátý Dalajlama, jimž byl hlavním Mistrem, vychovatelem a rádcem. Při několika příležitostech také dokázal svým vlivem zastavit krveprolití, když jednal jako zprostředkovatel mezi znepřátelenými stranami Mongolů a některých tibetských vládců apod.
Velký Pátý Dalajlama mu z vděčnosti věnoval titul „Pančen Lama“ a klášter Taši Lhünpo v Šikace jako jeho hlavní sídlo, od té doby je tento mistr znám jako „První Pančen Lama“.

Stáhnout Snadná cesta knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Snadná cesta je 158 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Snadná cesta kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Snadná cesta z Losang Čökji Gjelcen – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Snadná cesta z Losang Čökji Gjelcen.

Populární vyhledávání: Snadná cesta pdf, stáhnout Snadná cesta pdf, stáhnout Snadná cesta knihu pdf, Snadná cesta kniha ve formátu pdf, zdarma Snadná cesta kniha ke stažení, zdarma Snadná cesta ebook ve formátu pdf, Snadná cesta knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Snadná cesta pdf? Jak mohu stáhnout Snadná cesta kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Snadná cesta zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Snadná cesta? stáhnout Snadná cesta epub, stáhnout Snadná cesta ebook epub, Snadná cesta e-kniha ve formátu epub, zdarma Snadná cesta ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Snadná cesta epub? Jak stáhnout knihu Snadná cesta ve formátu epub? Snadná cesta mobi, stáhnout Snadná cesta mobi, stáhnout Snadná cesta e-kniha mobi, Snadná cesta kniha ve formátu mobi, zdarma Snadná cesta ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Snadná cesta mobi? Jak mohu stáhnout knihu Snadná cesta v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Snadná cesta z Losang Čökji Gjelcen zdarma? Jak stáhnout Snadná cesta z Losang Čökji Gjelcen e-knihu zdarma?

Leave a Reply