Spinální svalová atrofie v souvislostech

Spinální svalová atrofie v souvislostech

Spinální svalová atrofie v souvislostech stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Spinální svalová atrofie v souvislostech z Kočová Helena

 • Název knihy: Spinální svalová atrofie v souvislostech
 • Autor knihy: Kočová Helena
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2017
 • Počet stránek: 352
 • Žánrové knihy: Klasická medicína
 • ISBN: 978-80-247-5705-6
 • EAN: 9788024757056
 • Dostupné soubory: spinalni-svalova-atrofie-v-souvislostech-315975.pdf, spinalni-svalova-atrofie-v-souvislostech-315975.epub, spinalni-svalova-atrofie-v-souvislostech-315975.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Spinální svalová atrofie v souvislostech v dolní části stránky

Shrnutí knihy Spinální svalová atrofie v souvislostech z Kočová Helena

Kniha se zaměřuje na problematiku nevyléčitelného progresivního nervosvalového onemocnění spinální svalové atrofie (SMA). Popisuje etické aspekty pomoci rodinám se SMA a závažná rozhodnutí v souvislosti s nutností připojení na umělou plicní ventilaci. Spinální svalová atrofie je klinicky heterogenní skupina dědičných degenerativních chorob postihujících přední rohy míšní a často i motorická jádra hlavových nervů. Výskyt v populaci je přibližně 1 novorozenec na 6000 narozených a přenašečem této nemoci je asi 1 osoba ze 40. Jedinec je v určité fázi života – dle stupně a typu postižení – odkázán na mechanický či elektrický vozík, v mnoha případech na umělou plicní ventilaci a trvalou 24hodinovou pomoc druhé osoby. Kniha popisuje doprovázení rodiny od sdělení diagnózy přes multioborovou spolupráci, ranou péči a podporu dítěte včetně popisu onemocnění, genetických aspektů nemoci a výživy u pacientů se SMA, dále pak léčebných terapeutických postupů včetně operačních řešení neuromuskulárních deformit páteře. Přináší také přehled kvalitních kompenzačních pomůcek a nabízí možnost paliativní péče v rodině.

Zajímavou součástí knihy jsou též kazuistiky úspěšné integrace v inkluzivním vzdělávání s mnoha fotografiemi ze života dětí se SMA, životní příběhy dospělých a hodnocení vnímání kvality života. Publikace také obsahuje informace o cílové skupině – osobách pečujících o člena rodiny se vzácným onemocněním ve vybraných oblastech socio-psychické stability, interakce se společenským prostředím, hodnocení možností, rizik, problémů i příležitostí souvisejících s faktem péče o člena rodiny.

Stáhnout Spinální svalová atrofie v souvislostech knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Spinální svalová atrofie v souvislostech je 352 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Spinální svalová atrofie v souvislostech kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Spinální svalová atrofie v souvislostech z Kočová Helena – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Spinální svalová atrofie v souvislostech z Kočová Helena.

Populární vyhledávání: Spinální svalová atrofie v souvislostech pdf, stáhnout Spinální svalová atrofie v souvislostech pdf, stáhnout Spinální svalová atrofie v souvislostech knihu pdf, Spinální svalová atrofie v souvislostech kniha ve formátu pdf, zdarma Spinální svalová atrofie v souvislostech kniha ke stažení, zdarma Spinální svalová atrofie v souvislostech ebook ve formátu pdf, Spinální svalová atrofie v souvislostech knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Spinální svalová atrofie v souvislostech pdf? Jak mohu stáhnout Spinální svalová atrofie v souvislostech kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Spinální svalová atrofie v souvislostech zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Spinální svalová atrofie v souvislostech? stáhnout Spinální svalová atrofie v souvislostech epub, stáhnout Spinální svalová atrofie v souvislostech ebook epub, Spinální svalová atrofie v souvislostech e-kniha ve formátu epub, zdarma Spinální svalová atrofie v souvislostech ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Spinální svalová atrofie v souvislostech epub? Jak stáhnout knihu Spinální svalová atrofie v souvislostech ve formátu epub? Spinální svalová atrofie v souvislostech mobi, stáhnout Spinální svalová atrofie v souvislostech mobi, stáhnout Spinální svalová atrofie v souvislostech e-kniha mobi, Spinální svalová atrofie v souvislostech kniha ve formátu mobi, zdarma Spinální svalová atrofie v souvislostech ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Spinální svalová atrofie v souvislostech mobi? Jak mohu stáhnout knihu Spinální svalová atrofie v souvislostech v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Spinální svalová atrofie v souvislostech z Kočová Helena zdarma? Jak stáhnout Spinální svalová atrofie v souvislostech z Kočová Helena e-knihu zdarma?

Leave a Reply