Staré řecké báje a pověsti

Staré řecké báje a pověsti

Staré řecké báje a pověsti stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Staré řecké báje a pověsti z Zdeněk Sklenář

 • Název knihy: Staré řecké báje a pověsti
 • Autor knihy: Zdeněk Sklenář
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 256
 • Žánrové knihy: Báje a legendy
 • ISBN: 978-80-257-2091-2
 • EAN: 9788025720912
 • Dostupné soubory: stare-recke-baje-a-povesti-328728.pdf, stare-recke-baje-a-povesti-328728.epub, stare-recke-baje-a-povesti-328728.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Staré řecké báje a pověsti v dolní části stránky

Shrnutí knihy Staré řecké báje a pověsti z Zdeněk Sklenář

Staré řecké báje a pověsti, pravděpodobně nejznámější kniha Eduarda Petišky, obsahuje příběhy z řecké mytologie převyprávěné pro děti a mládež. V jednotlivých příbězích se mladí čtenáři setkají s nejznámějšími řeckými bohy (např. Diem, Athénou, Afroditou, Apollonem), hrdiny (Heraklem, Theseem, Odyseem nebo Oidipem) či mytickými postavami i monstry (Amazonkami, Kerberem, Pegasem, Medúzou či Kerberem). Autor, jemuž politická situace v tehdejším Československu bránila psát pro dospělé, vnímal Staré řecké báje a pověsti zároveň jako metaforický „román a o životě v Čechách“, o českých zoufalstvích a nadějích. Právě v tomto archetypickém pojetí antické látky zřejmě spočívá její trvalý úspěch, nejedná se totiž jen o převyprávění antických mýtů, nýbrž komplexní svědectví o lidském životě a charakteru, srozumitelné v každé době a ve všech jazycích, do nichž kniha byla přeložena (kupř. ve Francii dosáhla kolem pětadvaceti vydání a stala se školní četbou). I u nás se kniha od prvního vydání v roce 1958, dočkala více než patnácti vydání a od té doby oslovila několik generací čtenářů. Současné vydání doprovázejí půvabné a mimořádně zdařilé ilustrace profesora Zdenka Sklenáře. Kniha zároveň vychází i ve speciální úpravě jako bibliofilie. Eduard Petiška (1924–1987), od jehož smrti uplyne v letošním roce 30. Ket, byl český spisovatel knih pro děti, mládež i dospělé, překladatel, básník, dramatik, ale i editor V. Dyka, F. Hrubína či E. Frynty. Jeho knihy byly přeloženy do několika desítek jazyků, Staré řecké báje a pověsti si však mezi nimi dodnes uchovaly klíčové postavení.

Stáhnout Staré řecké báje a pověsti knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Staré řecké báje a pověsti je 256 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Staré řecké báje a pověsti kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Staré řecké báje a pověsti z Zdeněk Sklenář – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Staré řecké báje a pověsti z Zdeněk Sklenář.

Populární vyhledávání: Staré řecké báje a pověsti pdf, stáhnout Staré řecké báje a pověsti pdf, stáhnout Staré řecké báje a pověsti knihu pdf, Staré řecké báje a pověsti kniha ve formátu pdf, zdarma Staré řecké báje a pověsti kniha ke stažení, zdarma Staré řecké báje a pověsti ebook ve formátu pdf, Staré řecké báje a pověsti knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Staré řecké báje a pověsti pdf? Jak mohu stáhnout Staré řecké báje a pověsti kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Staré řecké báje a pověsti zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Staré řecké báje a pověsti? stáhnout Staré řecké báje a pověsti epub, stáhnout Staré řecké báje a pověsti ebook epub, Staré řecké báje a pověsti e-kniha ve formátu epub, zdarma Staré řecké báje a pověsti ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Staré řecké báje a pověsti epub? Jak stáhnout knihu Staré řecké báje a pověsti ve formátu epub? Staré řecké báje a pověsti mobi, stáhnout Staré řecké báje a pověsti mobi, stáhnout Staré řecké báje a pověsti e-kniha mobi, Staré řecké báje a pověsti kniha ve formátu mobi, zdarma Staré řecké báje a pověsti ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Staré řecké báje a pověsti mobi? Jak mohu stáhnout knihu Staré řecké báje a pověsti v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Staré řecké báje a pověsti z Zdeněk Sklenář zdarma? Jak stáhnout Staré řecké báje a pověsti z Zdeněk Sklenář e-knihu zdarma?

Leave a Reply