Starodávné bejlí

Starodávné bejlí

Starodávné bejlí stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Starodávné bejlí z Jiří Starý

 • Název knihy: Starodávné bejlí
 • Autor knihy: Jiří Starý
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 420
 • Žánrové knihy: Literární vědy
 • ISBN: 9788073086961
 • EAN: 9788073086961
 • Dostupné soubory: starodavne-bejli-314120.pdf, starodavne-bejli-314120.epub, starodavne-bejli-314120.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Starodávné bejlí v dolní části stránky

Shrnutí knihy Starodávné bejlí z Jiří Starý

Příručky literární vědy nám obvykle tvrdí, že vznik zábavné a populární literatury souvisí se vznikem moderní společnosti, kterou charakterizuje značné množství volného času, že její existenci umožnil až novodobý rozvoj gramotnosti a že je pro ni typický zejména konvenční, jednoduchý a nenápaditý literární tvar. Kniha, kterou držíte v ruce, se pokouší představit jiný pohled na věc. Jejím cílem je demonstrovat, že pojmy "populární literatura", "triviální literatura" či "brak" můžeme aplikovat také na literaturu starších dob. Předmětem zájmu jejích autorů jsou tak rozmanité artefakty jako staro-egyptský papyrus Turín, antické milostné romány, křesťanské hagiografie i pašijové divadlo, životy Ježíšovy a mariánské písně, byzantská parodie liturgického postupu, staroseverské povídky či lživé ságy, arabské maqámy i španělské slepecké romance. Nad těmito texty se ukazuje, že hranice braku a "vysoké" literatury nejsou zdaleka tak jednoznačné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Že zdánlivě "nízká" témata jako sex, násilí apod. se opakovaně kříží s těmi, která jsou používána v literatuře svrchovaně "umělecké" a vysoké. Že schematičnost nízké literatury se pojí se silným sklonem k variaci a vzájemné mezihry mezi konvencí a inovací jsou v ní často daleko rafinovanější, než jsou badatelé ochotni připustit. Že bývá nejednou podstatně nápaditější a subverzivnější než literatura kanonická. A že – konečně – její bizarnost, parodický nádech a neochota podřídit se pravidlům vysoké literatury nejsou tak efemérní a pomíjivé hodnoty, jak se často říká. Že se zkrátka s tím váchalovským literárním bejlím můžeme znamenitě bavit i dnes – tisíce let poté, co vzniklo.

Stáhnout Starodávné bejlí knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Starodávné bejlí je 420 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Starodávné bejlí kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Starodávné bejlí z Jiří Starý – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Starodávné bejlí z Jiří Starý.

Populární vyhledávání: Starodávné bejlí pdf, stáhnout Starodávné bejlí pdf, stáhnout Starodávné bejlí knihu pdf, Starodávné bejlí kniha ve formátu pdf, zdarma Starodávné bejlí kniha ke stažení, zdarma Starodávné bejlí ebook ve formátu pdf, Starodávné bejlí knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Starodávné bejlí pdf? Jak mohu stáhnout Starodávné bejlí kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Starodávné bejlí zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Starodávné bejlí? stáhnout Starodávné bejlí epub, stáhnout Starodávné bejlí ebook epub, Starodávné bejlí e-kniha ve formátu epub, zdarma Starodávné bejlí ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Starodávné bejlí epub? Jak stáhnout knihu Starodávné bejlí ve formátu epub? Starodávné bejlí mobi, stáhnout Starodávné bejlí mobi, stáhnout Starodávné bejlí e-kniha mobi, Starodávné bejlí kniha ve formátu mobi, zdarma Starodávné bejlí ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Starodávné bejlí mobi? Jak mohu stáhnout knihu Starodávné bejlí v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Starodávné bejlí z Jiří Starý zdarma? Jak stáhnout Starodávné bejlí z Jiří Starý e-knihu zdarma?

Leave a Reply