Ukulele Jam

Ukulele Jam

Ukulele Jam stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Ukulele Jam z Alen Mešković

 • Název knihy: Ukulele Jam
 • Autor knihy: Alen Mešković
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 368
 • Žánrové knihy: Společenské romány
 • ISBN: 978-80-257-1841-4
 • EAN: 9788025718414
 • Dostupné soubory: ukulele-jam-312996.pdf, ukulele-jam-312996.epub, ukulele-jam-312996.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Ukulele Jam v dolní části stránky

Shrnutí knihy Ukulele Jam z Alen Mešković

Miki, patnáctiletý bosenský muslim, dorazí s rodiči v létě roku 1992 do chorvatského uprchlického tábora zřízeného v bývalém rekreačním středisku. Má za sebou drsné prožitky, které se pro něj stávají tabu. Patří k nim výbuch granátu ve vedlejším domě a smrt sousedů, příchod lidové armády do rodného města, vyhnání obyvatel a odvod mužů. Jeho velký vzor, starší bratr Neno, skončil pravděpodobně v srbském zajateckém táboře.
Miki se i přes tíživé okolnosti chce přizpůsobit nové realitě. Zatímco se válečný konflikt přibližuje, loví s novými přáteli holky, poslouchá hard rock, učí se anglické texty a pořádá párty na pláži. Za peníze z brigády si kupuje tenisky Converse All Star, pivo a vstupenky do místního rockového klubu Ukulele. Když vypukne válka mezi Chorvaty a Bosňany, vztahy mezi obyvateli tábora se radikálně zhorší. Často dochází k raziím, změní se obyvatelé ubytovny a dochází k politickým konfliktům. Přátelé mizí do Švédska a Miki začne o zemi, v níž mají něco tak neskutečného, jako jsou hudební knihovny, snít. Rodiče ovšem zarputile trvají na tom, že se chtějí vrátit ke svému životu v Bosně a nezačínat znovu kdesi v severní Evropě.
Ukulele jam vypráví o zdánlivé všednodennosti v dobách válečného konfliktu, o snaze přežít a žít v krutých letech extrémního nacionalismu. V uprchlickém táboře se Miki setkává s lidmi s nejrůznějšími příběhy, utečenci, ale i vojáky na dovolené. Pláže v létě zaplňují turisté, kteří si přijeli užít sluníčko a moře, ačkoli se za kopci krutě válčí. S bezelstností Holdena Caulfielda se i Miki snaží zuby nehty si udržet něco z bezstarostnosti svého věku.

Alen Mešković se narodil r. 1977 v Bosně a od r. 1994 žije v Dánsku. Na literární scéně debutoval v r. 2009 sbírkou poezie Forste gang tilbage (Poprvé zpátky), která se dočkala příznivých kritických ohlasů. Jeho první román Ukulele jam (Ukulele-jam) z r. 2011 byl nominován na literární cenu týdeníku Weekendavisen a vyšel v devíti dalších zemích včetně Německa a Velké Británie. V Německu byla také zinscenována jeho divadelní adaptace. V r. 2012 získal Alen Mešković tříletý tvůrčí grant od Dánského uměleckého fondu a výsledkem je román Enmandstelt (Stan pro jednoho), který vyšel v květnu 2016, a přestože se nejedná o pokračování v pravém slova smyslu, setkáme se v něm opět s hlavním hrdinou prvotiny Ukulele jam.

Stáhnout Ukulele Jam knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Ukulele Jam je 368 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Ukulele Jam kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Ukulele Jam z Alen Mešković – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Ukulele Jam z Alen Mešković.

Populární vyhledávání: Ukulele Jam pdf, stáhnout Ukulele Jam pdf, stáhnout Ukulele Jam knihu pdf, Ukulele Jam kniha ve formátu pdf, zdarma Ukulele Jam kniha ke stažení, zdarma Ukulele Jam ebook ve formátu pdf, Ukulele Jam knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Ukulele Jam pdf? Jak mohu stáhnout Ukulele Jam kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Ukulele Jam zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Ukulele Jam? stáhnout Ukulele Jam epub, stáhnout Ukulele Jam ebook epub, Ukulele Jam e-kniha ve formátu epub, zdarma Ukulele Jam ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Ukulele Jam epub? Jak stáhnout knihu Ukulele Jam ve formátu epub? Ukulele Jam mobi, stáhnout Ukulele Jam mobi, stáhnout Ukulele Jam e-kniha mobi, Ukulele Jam kniha ve formátu mobi, zdarma Ukulele Jam ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Ukulele Jam mobi? Jak mohu stáhnout knihu Ukulele Jam v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Ukulele Jam z Alen Mešković zdarma? Jak stáhnout Ukulele Jam z Alen Mešković e-knihu zdarma?

Leave a Reply