ŽULOVÝ STALIN

ŽULOVÝ STALIN

ŽULOVÝ STALIN stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy ŽULOVÝ STALIN z Ruda Cainer

 • Název knihy: ŽULOVÝ STALIN
 • Autor knihy: Ruda Cainer
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 280
 • Žánrové knihy: Literatura faktu
 • ISBN: 978-80-86078-86-1
 • EAN: 9788086078861
 • Dostupné soubory: zulovy-stalin-312971.pdf, zulovy-stalin-312971.epub, zulovy-stalin-312971.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy ŽULOVÝ STALIN v dolní části stránky

Shrnutí knihy ŽULOVÝ STALIN z Ruda Cainer

Poprvé uveřejněná fakta o stavbě a následné demolici největšího žulového pomníku v Evropě, postaveného na Letenské pláni v Praze a odtajněné protokoly o sebevraždě autora pomníku akad. sochaře Otakara Švece. Na motivy knihy se v současné době natáčí film, jehož scénář zpracoval režisér Viktor Polesný. Viz iDnes.cz. Jak Stalinovi velikému a ocelovému postavili v Praze monument žulový a největší, o tom vypráví kniha, která přísně vzato není historickým dokumentem, i když na skutečných událostech, v celku i v detailech, staví. Příběh mnoha postav, z nichž nejtragičtější je ta ústřední, autor vítězného návrhu akademický sochař Otakar Švec, je také příběhem dvojího ponížení umělců a realizátorů: vnucení státní zakázky (diktované ovšem stranickým vedením) a záhy rozboření hotového díla, které spolykalo mnoho cenného materiálu, finančních prostředků a tvůrčí i fyzické energie tisíců lidí. Monstrum nad Vltavou bylo stejně obtížné postavit, jako ho po sedmi letech likvidovat. R. Cainer vychází ze studia dobových materiálů, ať zveřejněných nebo jen archivovaných (teprve nedávno byly odtajněny a badatelsky zpřístupněny protokoly z vyšetřování smrti sochaře Otakara Švece a jsou zcela novým a dosud nezpracovaným pramenem). Měl také možnost vyzpovídat několik sochařů, přímých účastníků stavby. Z toho všeho a autorovy vypravěčské invence vznikl poutavý a zároveň poučný děj, který se čte jedním dechem.

Stáhnout ŽULOVÝ STALIN knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu ŽULOVÝ STALIN je 280 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy ŽULOVÝ STALIN kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

ŽULOVÝ STALIN z Ruda Cainer – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize ŽULOVÝ STALIN z Ruda Cainer.

Populární vyhledávání: ŽULOVÝ STALIN pdf, stáhnout ŽULOVÝ STALIN pdf, stáhnout ŽULOVÝ STALIN knihu pdf, ŽULOVÝ STALIN kniha ve formátu pdf, zdarma ŽULOVÝ STALIN kniha ke stažení, zdarma ŽULOVÝ STALIN ebook ve formátu pdf, ŽULOVÝ STALIN knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout ŽULOVÝ STALIN pdf? Jak mohu stáhnout ŽULOVÝ STALIN kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout ŽULOVÝ STALIN zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu ŽULOVÝ STALIN? stáhnout ŽULOVÝ STALIN epub, stáhnout ŽULOVÝ STALIN ebook epub, ŽULOVÝ STALIN e-kniha ve formátu epub, zdarma ŽULOVÝ STALIN ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu ŽULOVÝ STALIN epub? Jak stáhnout knihu ŽULOVÝ STALIN ve formátu epub? ŽULOVÝ STALIN mobi, stáhnout ŽULOVÝ STALIN mobi, stáhnout ŽULOVÝ STALIN e-kniha mobi, ŽULOVÝ STALIN kniha ve formátu mobi, zdarma ŽULOVÝ STALIN ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu ŽULOVÝ STALIN mobi? Jak mohu stáhnout knihu ŽULOVÝ STALIN v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout ŽULOVÝ STALIN z Ruda Cainer zdarma? Jak stáhnout ŽULOVÝ STALIN z Ruda Cainer e-knihu zdarma?

Leave a Reply