V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny

V kole vojny - Vzpomínky legionáře Josefa Laciny

V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny z Josef Lacina

 • Název knihy: V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny
 • Autor knihy: Josef Lacina
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2017
 • Počet stránek: 384
 • Žánrové knihy: Moderní dějiny
 • ISBN: 978-80-7557-043-7
 • EAN: 9788075570437
 • Dostupné soubory: v-kole-vojny-vzpominky-legionare-josefa-laciny-314061.pdf, v-kole-vojny-vzpominky-legionare-josefa-laciny-314061.epub, v-kole-vojny-vzpominky-legionare-josefa-laciny-314061.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny v dolní části stránky

Shrnutí knihy V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny z Josef Lacina

Dlouhá cesta 1. světovou válkou začala pro Josefa Lacinu v srpnu 1914 na libereckém nádraží odjezdem na frontu do Srbska. Jako mnoho z českých vojáků však nebyl nadšen představou boje se slovanským národem. Pokoušel se proto přejít do zajetí, což se mu v prosinci 1914 podařilo. Relativně poklidný život válečného zajatce pracujícího v textilní továrně zhatila v říjnu 1915 nová ofenzíva Centrálních mocností a zhroucení srbské armády, které následovala jedna z největších tragédií Velké války – ústup přes albánské hory za nepříznivých klimatických podmínek a s minimálními zásobami. Tato „Srbská Golgota“, která si vyžádala kolem 250 000 obětí z řad vojáků i civilistů, pro Josefa Lacinu a další přeživší zajatce skončila na neméně nehostinném italském ostrově Asinara. Následoval převoz do Francie a práce v chemické a zbrojní továrně. Na počátku roku 1918 vstoupil do formující se čs. armády a stal se příslušníkem 21. střeleckého pluku. Účastnil se s ním všech bojů na západní frontě, včetně slavné bitvy u Terronu v říjnu 1918. Jeho kolo vojny se zastavilo v únoru 1919 po bojích na Těšínsku.
Ilustrace Josef Lacina.

Stáhnout V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny je 384 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny z Josef Lacina – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny z Josef Lacina.

Populární vyhledávání: V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny pdf, stáhnout V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny pdf, stáhnout V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny knihu pdf, V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny kniha ve formátu pdf, zdarma V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny kniha ke stažení, zdarma V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny ebook ve formátu pdf, V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny pdf? Jak mohu stáhnout V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny? stáhnout V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny epub, stáhnout V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny ebook epub, V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny e-kniha ve formátu epub, zdarma V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny epub? Jak stáhnout knihu V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny ve formátu epub? V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny mobi, stáhnout V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny mobi, stáhnout V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny e-kniha mobi, V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny kniha ve formátu mobi, zdarma V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny mobi? Jak mohu stáhnout knihu V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny z Josef Lacina zdarma? Jak stáhnout V kole vojny – Vzpomínky legionáře Josefa Laciny z Josef Lacina e-knihu zdarma?

Leave a Reply