Věda, průmysl a umění

Věda, průmysl a umění

Věda, průmysl a umění stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Věda, průmysl a umění z Lada Hubatová-Vacková

 • Název knihy: Věda, průmysl a umění
 • Autor knihy: Lada Hubatová-Vacková
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 240
 • Žánrové knihy: Všeobecné a ostatní
 • ISBN: 9788087989142
 • EAN: 9788087989142
 • Dostupné soubory: veda-prumysl-a-umeni-314250.pdf, veda-prumysl-a-umeni-314250.epub, veda-prumysl-a-umeni-314250.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Věda, průmysl a umění v dolní části stránky

Shrnutí knihy Věda, průmysl a umění z Lada Hubatová-Vacková

Komentovaný překlad německého spisu Gottfrieda Sempera Wissenschaft, Industrie und Kunst z roku 1852 k českému vydání připravili a obrazovou přílohou doprovodili Lada Hubatová-Vacková a Tomáš Zapletal. Text Věda, průmysl a umění vznikl v přímé návaznosti na londýnskou Světovou výstavu a je referenčním spisem jak pro všechna další vlivná díla architekta a teoretika historismu Gottfrieda Sempera (1803–1879), tak i pro kontext rodícího se uměleckého průmyslu. Umělecký průmysl, který Semper ve své době na příkladu Světové výstavy komentoval, zaznamenal následně po vzoru Anglie obrovský rozvoj i v kontinentální Evropě. Postupně vznikla hustě rozvrstvená institucionální síť uměleckoprůmyslových škol a muzeí. Překlad Semperova spisu je tak podstatný pro pochopení geneze konceptu „Kunstindustrie“ a moderního uměleckoprůmyslového diskurzu. Dvojjazyčná česko-německá edice Semperova někdejšího „programatického“ textu je doplněna o odborné doslovy Jindřicha Vybírala a editorů. Pražská Vysoká škola uměleckoprůmyslová (UMPRUM), jejíž identita a koncepce jsou postaveny na semperovském historickém pojmu, se z uvedených důvodů chopila prvního převedení tohoto textu do českého jazyka. Překlad Tomáš Zapletal. Grafika Štěpán Marko.

Gottfried Semper (1803–1879) byl významný neorenesanční architekt, teoretik architektury a uměleckého průmyslu. Semper je znám i jako autor vídeňského divadla Hoftheater či Semperoper.

Stáhnout Věda, průmysl a umění knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Věda, průmysl a umění je 240 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Věda, průmysl a umění kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Věda, průmysl a umění z Lada Hubatová-Vacková – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Věda, průmysl a umění z Lada Hubatová-Vacková.

Populární vyhledávání: Věda, průmysl a umění pdf, stáhnout Věda, průmysl a umění pdf, stáhnout Věda, průmysl a umění knihu pdf, Věda, průmysl a umění kniha ve formátu pdf, zdarma Věda, průmysl a umění kniha ke stažení, zdarma Věda, průmysl a umění ebook ve formátu pdf, Věda, průmysl a umění knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Věda, průmysl a umění pdf? Jak mohu stáhnout Věda, průmysl a umění kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Věda, průmysl a umění zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Věda, průmysl a umění? stáhnout Věda, průmysl a umění epub, stáhnout Věda, průmysl a umění ebook epub, Věda, průmysl a umění e-kniha ve formátu epub, zdarma Věda, průmysl a umění ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Věda, průmysl a umění epub? Jak stáhnout knihu Věda, průmysl a umění ve formátu epub? Věda, průmysl a umění mobi, stáhnout Věda, průmysl a umění mobi, stáhnout Věda, průmysl a umění e-kniha mobi, Věda, průmysl a umění kniha ve formátu mobi, zdarma Věda, průmysl a umění ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Věda, průmysl a umění mobi? Jak mohu stáhnout knihu Věda, průmysl a umění v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Věda, průmysl a umění z Lada Hubatová-Vacková zdarma? Jak stáhnout Věda, průmysl a umění z Lada Hubatová-Vacková e-knihu zdarma?

Leave a Reply