Věda s lidskou tváří

Věda s lidskou tváří

Věda s lidskou tváří stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Věda s lidskou tváří z Riikka Palonkorpi

 • Název knihy: Věda s lidskou tváří
 • Autor knihy: Riikka Palonkorpi
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2017
 • Počet stránek: 352
 • Žánrové knihy: Faktografická biografie
 • ISBN: 978-80-200-2632-3
 • EAN: 9788020026323
 • Dostupné soubory: veda-s-lidskou-tvari-314111.pdf, veda-s-lidskou-tvari-314111.epub, veda-s-lidskou-tvari-314111.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Věda s lidskou tváří v dolní části stránky

Shrnutí knihy Věda s lidskou tváří z Riikka Palonkorpi

Kniha analyzuje roli vědy a postavení vědce v socialistické společnosti na příkladu dvou významných českých chemiků, Františka Šorma, bývalého předsedy ČSAV, a Otty Wichterleho, vynálezce kontaktních čoček. Oba vědci, špičkoví odborníci, byli nuceni v období studené války neustále vyjednávat se státními úřady, které se pokoušely omezit jejich kontakty se západní vědeckou komunitou kvůli tehdejší politické a ideologické závislosti na SSSR. Po invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa roku 1968 se museli vzdát svých vědeckých cílů i kariéry. V období tzv. normalizace se stali „nežádoucími osobami“ a byli sledováni Státní bezpečností. Při srovnávání životopisů obou vědců autorka interpretuje jejich odborné kariéry jako odlišně zvolené „strategie přežití“, umožňující i nadále pěstovat špičkovou vědu přes těžkosti nastolené režimem.

Stáhnout Věda s lidskou tváří knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Věda s lidskou tváří je 352 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Věda s lidskou tváří kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Věda s lidskou tváří z Riikka Palonkorpi – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Věda s lidskou tváří z Riikka Palonkorpi.

Populární vyhledávání: Věda s lidskou tváří pdf, stáhnout Věda s lidskou tváří pdf, stáhnout Věda s lidskou tváří knihu pdf, Věda s lidskou tváří kniha ve formátu pdf, zdarma Věda s lidskou tváří kniha ke stažení, zdarma Věda s lidskou tváří ebook ve formátu pdf, Věda s lidskou tváří knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Věda s lidskou tváří pdf? Jak mohu stáhnout Věda s lidskou tváří kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Věda s lidskou tváří zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Věda s lidskou tváří? stáhnout Věda s lidskou tváří epub, stáhnout Věda s lidskou tváří ebook epub, Věda s lidskou tváří e-kniha ve formátu epub, zdarma Věda s lidskou tváří ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Věda s lidskou tváří epub? Jak stáhnout knihu Věda s lidskou tváří ve formátu epub? Věda s lidskou tváří mobi, stáhnout Věda s lidskou tváří mobi, stáhnout Věda s lidskou tváří e-kniha mobi, Věda s lidskou tváří kniha ve formátu mobi, zdarma Věda s lidskou tváří ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Věda s lidskou tváří mobi? Jak mohu stáhnout knihu Věda s lidskou tváří v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Věda s lidskou tváří z Riikka Palonkorpi zdarma? Jak stáhnout Věda s lidskou tváří z Riikka Palonkorpi e-knihu zdarma?

Leave a Reply