Základní chirurgické techniky a dovednosti

Základní chirurgické techniky a dovednosti

Základní chirurgické techniky a dovednosti stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Základní chirurgické techniky a dovednosti z Peter Ihnát

 • Název knihy: Základní chirurgické techniky a dovednosti
 • Autor knihy: Peter Ihnát
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2017
 • Počet stránek: 192
 • Žánrové knihy: Klasická medicína
 • ISBN: 978-80-271-0334-8
 • EAN: 9788027103348
 • Dostupné soubory: zakladni-chirurgicke-techniky-a-dovednosti-317108.pdf, zakladni-chirurgicke-techniky-a-dovednosti-317108.epub, zakladni-chirurgicke-techniky-a-dovednosti-317108.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Základní chirurgické techniky a dovednosti v dolní části stránky

Shrnutí knihy Základní chirurgické techniky a dovednosti z Peter Ihnát

V současné době není na českém ani slovenském knižním trhu dostupná žádná obdobná publikace zaměřená na popis základních chirurgických technik a technologií. V tomto směru je předkládaná monografie zcela jedinečná. Z odborného hlediska nabízí čtenářům (studentům medicíny a mladým lékařům chirurgických oborů) teoretický přehled principů základních chirurgických technik využívaných ve všech chirurgických oborech. Monografie obsahuje přehledný obrazový materiál – schémata a fotografie, které vhodným způsobem ilustrují a doplňují textový popis jednotlivých chirurgických technik a technologií.

SOUHRN

Základní chirurgické techniky představují neodmyslitelnou součást každodenní praxe lékařů všech operačních oborů. Tyto dovednosti jsou již tradičně odevzdávány studentům medicíny, resp. mladým chirurgům prostřednictvím praktického nácviku. Pro praktický nácvik je však vhodné, aby student teoreticky ovládal principy těchto technik. Tato publikace nabízí přehled teoretických principů základních chirurgických dovedností a technik (popis způsobů práce se základními chirurgickými nástroji, popis principů chirurgické preparace či hemostázy, prezentace způsobů uzlení, šití atd.). Značná pozornost je v publikaci věnována také prezentaci energetických zařízení běžně používaných na operačním sále i popisu specifik prostředí operačního sálu. Vědomosti zahrnující základní fyzikální principy fungování těchto zařízení i jejich účinky na biologické tkáně by měly být součástí teoretických znalostí každého studenta medicíny. Publikace nabízí praktický přehled základních chirurgických nástrojů, technik a zařízení, se kterými přichází do styku studenti medicíny v průběhu výuky chirurgie. Jsou prezentovány teoretické informace, které povedou studenty medicíny od okamžiku vstupu do prostředí operačního sálu přes chirurgické mytí rukou a popis šicího materiálu až po chirurgickou suturu a způsoby krytí operační rány. Publikace není míněna jako alternativa tréninku základních chirurgických technik, nýbrž jako odrazový můstek ke správnému nácviku těchto technik.

Stáhnout Základní chirurgické techniky a dovednosti knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Základní chirurgické techniky a dovednosti je 192 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Základní chirurgické techniky a dovednosti kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Základní chirurgické techniky a dovednosti z Peter Ihnát – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Základní chirurgické techniky a dovednosti z Peter Ihnát.

Populární vyhledávání: Základní chirurgické techniky a dovednosti pdf, stáhnout Základní chirurgické techniky a dovednosti pdf, stáhnout Základní chirurgické techniky a dovednosti knihu pdf, Základní chirurgické techniky a dovednosti kniha ve formátu pdf, zdarma Základní chirurgické techniky a dovednosti kniha ke stažení, zdarma Základní chirurgické techniky a dovednosti ebook ve formátu pdf, Základní chirurgické techniky a dovednosti knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Základní chirurgické techniky a dovednosti pdf? Jak mohu stáhnout Základní chirurgické techniky a dovednosti kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Základní chirurgické techniky a dovednosti zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Základní chirurgické techniky a dovednosti? stáhnout Základní chirurgické techniky a dovednosti epub, stáhnout Základní chirurgické techniky a dovednosti ebook epub, Základní chirurgické techniky a dovednosti e-kniha ve formátu epub, zdarma Základní chirurgické techniky a dovednosti ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Základní chirurgické techniky a dovednosti epub? Jak stáhnout knihu Základní chirurgické techniky a dovednosti ve formátu epub? Základní chirurgické techniky a dovednosti mobi, stáhnout Základní chirurgické techniky a dovednosti mobi, stáhnout Základní chirurgické techniky a dovednosti e-kniha mobi, Základní chirurgické techniky a dovednosti kniha ve formátu mobi, zdarma Základní chirurgické techniky a dovednosti ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Základní chirurgické techniky a dovednosti mobi? Jak mohu stáhnout knihu Základní chirurgické techniky a dovednosti v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Základní chirurgické techniky a dovednosti z Peter Ihnát zdarma? Jak stáhnout Základní chirurgické techniky a dovednosti z Peter Ihnát e-knihu zdarma?

Leave a Reply