Zdeněk Brtnický z Valdštejna

Zdeněk Brtnický z Valdštejna

Zdeněk Brtnický z Valdštejna stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Zdeněk Brtnický z Valdštejna z Ondřej Podavka

 • Název knihy: Zdeněk Brtnický z Valdštejna
 • Autor knihy: Ondřej Podavka
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2018
 • Počet stránek: 272
 • Žánrové knihy: Faktografická biografie
 • ISBN: 978-80-7429-900-1
 • EAN: 9788074299001
 • Dostupné soubory: zdenek-brtnicky-z-valdstejna-uceny-slechtic-a-jeho-denik-z-cest-348680.pdf, zdenek-brtnicky-z-valdstejna-uceny-slechtic-a-jeho-denik-z-cest-348680.epub, zdenek-brtnicky-z-valdstejna-uceny-slechtic-a-jeho-denik-z-cest-348680.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Zdeněk Brtnický z Valdštejna v dolní části stránky

Shrnutí knihy Zdeněk Brtnický z Valdštejna z Ondřej Podavka

Evropa pozdní renesance očima moravského kavalíra

Zdeněk Brtnický z Valdštejna (1582–1623), moravský šlechtic předbělohorské doby, je autorem pozoruhodného deníku, ve kterém zachytil mnoho zajímavého o každodenním životě vyšších vrstev v českých zemích v daném období, ale především své zkušenosti a zážitky z kavalírských cest po řadě evropských zemí. Ondřej Podavka využívá tento unikátní pramen k vykreslení života Zdeňka Brtnického. Věnuje se humanistickému vzdělání, jehož se mu dostalo, jeho četbě a intelektuálním a uměleckým zájmům, hudbě a divadlu. Pozornosti se dostává síti kontaktů, jež si moravský šlechtic na svých cestách vybudoval, a jeho luteránskému náboženskému zázemí. Zvláštní místo zaujímá vztah ke Karlu staršímu ze Žerotína, nejvlivnější postavě mezi moravskými nekatolickými šlechtici. Zdeněk Brtnický je představen také jako manžel a správce svých panství vyřizující záležitosti poddaných. Epilog knihy sleduje jeho zapojení do stavovského povstání na Moravě, kdy byl v roce 1619 zvolen jedním ze zemských direktorů a stal se komorníkem krále Fridricha Falckého. Po Bílé hoře za to zaplatil zatčením, propadnutím veškerého majetku a uvězněním na brněnském Špilberku, kde záhy nato zemřel.

Stáhnout Zdeněk Brtnický z Valdštejna knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Zdeněk Brtnický z Valdštejna je 272 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Zdeněk Brtnický z Valdštejna kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Zdeněk Brtnický z Valdštejna z Ondřej Podavka – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Zdeněk Brtnický z Valdštejna z Ondřej Podavka.

Populární vyhledávání: Zdeněk Brtnický z Valdštejna pdf, stáhnout Zdeněk Brtnický z Valdštejna pdf, stáhnout Zdeněk Brtnický z Valdštejna knihu pdf, Zdeněk Brtnický z Valdštejna kniha ve formátu pdf, zdarma Zdeněk Brtnický z Valdštejna kniha ke stažení, zdarma Zdeněk Brtnický z Valdštejna ebook ve formátu pdf, Zdeněk Brtnický z Valdštejna knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Zdeněk Brtnický z Valdštejna pdf? Jak mohu stáhnout Zdeněk Brtnický z Valdštejna kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Zdeněk Brtnický z Valdštejna zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Zdeněk Brtnický z Valdštejna? stáhnout Zdeněk Brtnický z Valdštejna epub, stáhnout Zdeněk Brtnický z Valdštejna ebook epub, Zdeněk Brtnický z Valdštejna e-kniha ve formátu epub, zdarma Zdeněk Brtnický z Valdštejna ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Zdeněk Brtnický z Valdštejna epub? Jak stáhnout knihu Zdeněk Brtnický z Valdštejna ve formátu epub? Zdeněk Brtnický z Valdštejna mobi, stáhnout Zdeněk Brtnický z Valdštejna mobi, stáhnout Zdeněk Brtnický z Valdštejna e-kniha mobi, Zdeněk Brtnický z Valdštejna kniha ve formátu mobi, zdarma Zdeněk Brtnický z Valdštejna ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Zdeněk Brtnický z Valdštejna mobi? Jak mohu stáhnout knihu Zdeněk Brtnický z Valdštejna v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Zdeněk Brtnický z Valdštejna z Ondřej Podavka zdarma? Jak stáhnout Zdeněk Brtnický z Valdštejna z Ondřej Podavka e-knihu zdarma?

Leave a Reply