Zkrocení tří jedů

Zkrocení tří jedů

Zkrocení tří jedů stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Zkrocení tří jedů z Jongdzin Ješe Gjelcen

 • Název knihy: Zkrocení tří jedů
 • Autor knihy: Jongdzin Ješe Gjelcen
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 172
 • Žánrové knihy: Světová
 • ISBN: 9782889250622
 • EAN: 9782889250622
 • Dostupné soubory: zkroceni-tri-jedu-316747.pdf, zkroceni-tri-jedu-316747.epub, zkroceni-tri-jedu-316747.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Zkrocení tří jedů v dolní části stránky

Shrnutí knihy Zkrocení tří jedů z Jongdzin Ješe Gjelcen

Zkrocení tří jedů je báseň Dharmy; je to „Dharma jedna báseň“, rada od srdce k srdci, esence zkušeností velikého Mistra, napití přímo z pramene – nezkaleného, nezředěného, doušek Buddhovy Nauky takové, jaká je. Toto dílo je přeloženo z tibetštiny do češtiny (přičemž si nejsme vědomi, že by kdy bylo přeloženo do některého jiného jazyka) a nyní ho předkládáme čtenářům, s rostoucím přesvědčením, že může být v moci paní Češtiny stát se nástrojem a nositelkou skvělého Buddhova Učení, pakliže na jedné straně budeme s velikou úctou a úsilím studovat a poznávat autentické zdroje Dharmy (aniž bychom se spokojili s pouhým výprodejem, náhražkou uzpůsobenou požadavkům mas, vypočítanou na efekt za účelem zisku a živobytí), a na druhé straně budeme také s naší mateřštinou zacházet s největší úctou a pokorou, kterých si zasluhuje, dvořit se jí a prosit ji, aby se poddala a s Dharmou splynula, neboť je to úkol nadmíru nesnadný.

Autor básně, Jongdzin Ješe Gjelcen (1713 – 1793), byl velmi významný tibetský Mistr 18. století. Celý jeho život byl dokonalým příkladem spojení lidského bytí s Buddhovým Učením. Dosáhl nesmírně obsáhlého, hlubokého a dokonalého vzdělání v Učení Súter i Tanter. Mnoho let svého života zasvětil meditaci v různých jeskyních a na odlehlých místech, zcela oproštěn od lpění na čemkoli a živ téměř z ničeho. Byl vynikajícím učitelem (mimo jiné byl hlavním Guruem osmého Dalajlamy) a také neskonale plodným autorem. Jeho dílo je shrnuto do devatenácti velkých svazků, ve kterých nalézáme nepřeberné množství delších i kratších textů o nejrůznějších tématech Dharmy. Všechny není možné vyjmenovat, ale můžeme zmínit například vynikající a velmi obsáhlý výklad Džátak, životopisy velkých Mistrů tradice Lamrim, vysoce autoritativní výklad Guru Pudži, životní příběhy Šestnácti Arhatů, několik obsáhlých a skvostných vysvětlení Výcviku mysli – Lodžongu, skvělý komentář o mysli a myslných okolnostech a mnoho, mnoho dalších nesrovnatelných knih.

Stáhnout Zkrocení tří jedů knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Zkrocení tří jedů je 172 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Zkrocení tří jedů kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Zkrocení tří jedů z Jongdzin Ješe Gjelcen – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Zkrocení tří jedů z Jongdzin Ješe Gjelcen.

Populární vyhledávání: Zkrocení tří jedů pdf, stáhnout Zkrocení tří jedů pdf, stáhnout Zkrocení tří jedů knihu pdf, Zkrocení tří jedů kniha ve formátu pdf, zdarma Zkrocení tří jedů kniha ke stažení, zdarma Zkrocení tří jedů ebook ve formátu pdf, Zkrocení tří jedů knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Zkrocení tří jedů pdf? Jak mohu stáhnout Zkrocení tří jedů kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Zkrocení tří jedů zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Zkrocení tří jedů? stáhnout Zkrocení tří jedů epub, stáhnout Zkrocení tří jedů ebook epub, Zkrocení tří jedů e-kniha ve formátu epub, zdarma Zkrocení tří jedů ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Zkrocení tří jedů epub? Jak stáhnout knihu Zkrocení tří jedů ve formátu epub? Zkrocení tří jedů mobi, stáhnout Zkrocení tří jedů mobi, stáhnout Zkrocení tří jedů e-kniha mobi, Zkrocení tří jedů kniha ve formátu mobi, zdarma Zkrocení tří jedů ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Zkrocení tří jedů mobi? Jak mohu stáhnout knihu Zkrocení tří jedů v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Zkrocení tří jedů z Jongdzin Ješe Gjelcen zdarma? Jak stáhnout Zkrocení tří jedů z Jongdzin Ješe Gjelcen e-knihu zdarma?

Leave a Reply