Zulejka otevírá oči

Zulejka otevírá oči

Zulejka otevírá oči stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Zulejka otevírá oči z Guzel Jachina

 • Název knihy: Zulejka otevírá oči
 • Autor knihy: Guzel Jachina
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 407
 • Žánrové knihy: Společenské romány
 • ISBN: 978-80-7260-367-1
 • EAN: 9788072603671
 • Dostupné soubory: zulejka-otevira-oci-348437.pdf, zulejka-otevira-oci-348437.epub, zulejka-otevira-oci-348437.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Zulejka otevírá oči v dolní části stránky

Shrnutí knihy Zulejka otevírá oči z Guzel Jachina

Debut mladé tatarské spisovatelky je napsán ve stylu klasických ruských románů, ve kterých se podrobně zkoumá úděl člověka na pozadí velkých dějinných událostí. Děj se odehrává v Sovětském svazu v období let 1930–1946 a začíná v zimě roku 1930 v zapadlé tatarské vesničce, ve které žije obyčejným životem, tak jak žila její matka, babička i prababička, třicetiletá tatarská žena Zulejcha. Její svět tvoří její hrubiánský muž a starost o hospodářství, jiný život nezná, a tak ho považuje za dobrý, zvykla si na něj. Proto když dochází k rozkulačení a její muž Murtaza je při potyčce s rudým komisařem zastřelen a ona s dalšími kulaky poslána na Sibiř, stýská se jí po minulém těžkém, ale srozumitelném životě.
Při strastiplné cestě vlakem a říční lodí do sibiřské tajgy poznává Zulejcha nové lidi a nový svět. V nově vybudovaném pracovním táboře a v krutých podmínkách se jí narodí syn Jusuf, jehož otcem je zastřelený Murtaza. Syn ji drží při životě a pomáhá přežít drsné podmínky gulagu. Pracovní tábor se každým rokem rozrůstá a jeho obyvatelé – rolníci, kulaci, deklasovaná inteligence, kriminálníci, muslimové i křesťané, Rusové, Tataři, Němci a Čuvaši musí v drsné sibiřské přírodě každý den obhajovat své právo na život. Román končí v roce 1946, kdy se šestnáctiletý syn Zulejchy z tábora pokouší utéct. Zulejcha otevírá oči je vyprávění o přežití v kruté době, které plynule přechází ve vyprávění o probouzení hlavní hrdinky a poznávání sebe sama.
Román se stal literární událostí v Rusku i v zahraničí a v současné době se překládá do dvaceti jazyků.

Stáhnout Zulejka otevírá oči knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Zulejka otevírá oči je 407 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Zulejka otevírá oči kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Zulejka otevírá oči z Guzel Jachina – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Zulejka otevírá oči z Guzel Jachina.

Populární vyhledávání: Zulejka otevírá oči pdf, stáhnout Zulejka otevírá oči pdf, stáhnout Zulejka otevírá oči knihu pdf, Zulejka otevírá oči kniha ve formátu pdf, zdarma Zulejka otevírá oči kniha ke stažení, zdarma Zulejka otevírá oči ebook ve formátu pdf, Zulejka otevírá oči knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Zulejka otevírá oči pdf? Jak mohu stáhnout Zulejka otevírá oči kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Zulejka otevírá oči zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Zulejka otevírá oči? stáhnout Zulejka otevírá oči epub, stáhnout Zulejka otevírá oči ebook epub, Zulejka otevírá oči e-kniha ve formátu epub, zdarma Zulejka otevírá oči ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Zulejka otevírá oči epub? Jak stáhnout knihu Zulejka otevírá oči ve formátu epub? Zulejka otevírá oči mobi, stáhnout Zulejka otevírá oči mobi, stáhnout Zulejka otevírá oči e-kniha mobi, Zulejka otevírá oči kniha ve formátu mobi, zdarma Zulejka otevírá oči ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Zulejka otevírá oči mobi? Jak mohu stáhnout knihu Zulejka otevírá oči v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Zulejka otevírá oči z Guzel Jachina zdarma? Jak stáhnout Zulejka otevírá oči z Guzel Jachina e-knihu zdarma?

Leave a Reply